Pre učiteľov ZŠ

Čo je to Moja Família?

Projekt finančného vzdelávania určený primárne žiakom základných škôl. Cieľom projektu je zvýšenie finančnej gramotnosti na slovenských školách.

Hra buduje u žiakov povedomie o elementárnej finančnej gramotnosti, a to formou, ktorá je žiakom blízka – elektronická hra, chatbot, sociálne siete. Vďaka tejto forme výučby možno očakávať aktívnejší prístup žiakov.

Ako funguje hra
Moja Família?

Ako sa hrá Moja Família?

Počas hry je žiak v úlohe rodinného manažéra. Riadi 4-člennú rodinu v ich domčeku tak, aby ekonomicky vyšla s platom a zároveň boli všetci zdraví a šťastní. Cieľom hry je nasporiť počas 5-tich mesiacov na dovolenku pre virtuálnu rodinu. Hra prebieha v 5-tich kolách. V každom kole musí žiak spraviť množstvo rozhodnutí od zaplatenia potravín cez nákup oblečenia až po rozhodnutie, či celá rodina pôjde cez víkend na brigádu. V priebehu hry sa menia výdaje a príjmy a tiež faktor šťastia jednotlivých členov rodiny.

Ako zapojiť moju ZŠ do hry Moja Família (nesúťažne)?

Vyplníte formulár v spodnej časti stránky, následne sa Vám ozve náš lektor. Projekt je koncipovaný ako bezplatná a nekomerčná spolupráca spoločnosti OVB a predovšetkým základných škôl. Na žiakov zapojených do projektu nepôsobí žiadna reklama zo strany lektora OVB. Celá aktivita je koncipovaná ako anonymná, netreba sa teda obávať akéhokoľvek zneužitia osobných údajov žiaka.

Pirhlásiť triedu do hry Moja Família
(Môže len učiteľ)